Zde probíhá textová RPG hra. Nejprve je dobré si nějak objasnit, co že to vlastně je. Jde o hru, kdy se opravdu vžijete do charakteru svého vlka. Jednáte jako on, cítíte jako on, reagujete jako on. A píšete za něj.

Příklad:

Cierer: Procházel jsem se po lese, líbilo se mi, jak mezi stromy prosvítaly sluneční paprsky. Mířil jsem k jezeru, protože díky horku jsem měl dost velkou žízeň.

Pochopili? Cierer zkrátka napsal, co jako vlk dělá.

Nyní píše další vlk:

Kamira: Ležela jsem na velkém balvanu uprostřed borového lesa. Bylo vedro a tak jsem jen tak odpočívala, čekala jsem, zda někoho uvidím. Najednou se však ze křoví za mnou vynořil Ciere. "Ahoj," pozdravila jsem ho.

Ano, nejspíš jste si všimli toho, že se v textu Kamiry objevily uvozovky, jelikož použila přímou řeč.

Cierer jí teď musí nějakým způsobem odpovědět:

Cierer: Trhnul jsem sebou, jelikož jsem se Kamiry lekl, nevšimnul jsem si jí. "Zdravím," odpověděl jsem jí zdvořile. *Co ta tady dělá?* pomyslel jsem si.

Text v hvězdičkách označuje myšlenky. Pokud tedy chcete naznačit nějakou myšlenku svého vlka, uzavíráte ji do hvězdiček (pokud vám hvězdičky vyloženě nejdou, použijte /lomítka/.)

 

Pravidla a informace - textové RPG hry a chat obecně:

 

1. V chatu se chovejte slušně, nepoužívejte sprostá slova a nadávky.

 

2. Používejte pravopisně správnou češtinu či slovenštinu. Pokud se s ostatními domluvíte, samozřejmě můžete psát i v binárních kódech, ale ta domluva je důležitá.
 

3. Každý vlk ze smečky má svou vlastní barvu v chatu. Pokud již někdo v chatu má vaši barvu a je ve smečce déle než vy, musíte si barvu změnit. Fórum s barvami naleznete níže.

 

4. Hrající vlci odesílají příspěvky o minimální délce 15 slov, nejlépe ještě větší. Hra je díky tomu o něco zajímavější.
 

5. Pokud hráč před vámi napsal, že vás, dejme tomu, trefil packou do čumáku, nemůžete jen tak napsat "Na poslední chvíli jsem uhnul." Znáte to přísloví "První slovo platí..."? Tak přesně tím se řiďte.
 

6. Pokud na hře dojde k souboji mezi dvěma vlky, zpravidla by měl vyhrát ten s vyšším postavením. Záleží však i na tom, jak dobře umíte psát. V boji musíte dát protivníkovi vždy šanci na obranu, žádné takové, že napíšete "Skočil jsem po něm, prokousl mu průdušnici a byl mrtvý.", to prostě ne! Cizího vlka nesmíte v souboji zabít ani vážněji zranit, pokud vám to jeho hráč výslovně nepovolí. Vlci mohou při soubojích používat svoje schopnosti či elementy, ale stojí je to energii úměrnou složitosti a síle kouzla a jejich hodnosti.
 

7. Náš svět je sice od lidského oddělen, avšak to neznamená, že se my nemůžeme dostat k lidem, či se nějaká skupinka lovců nemůže dostat k nám. Jednou za čas se dělají "hromadné hry", kdy se sejde celá smečka a pokouší se odolat útoku pytláků, či jiné smečky, nebo naopak útočí na lidský svět. My navíc máme možnost využít ÚVPVN (více v postavách Ignotum). Tyto hry bývají velmi oblíbené, avšak pamatujte - v lidském světě nefunguje magie, tedy nemůžete v něm používat elementy ani schopnosti!


8. Hrajte pouze za svého vlka, ne za vlka jiného. Tedy, nemůžete třeba napsat: "Najednou mě flákne jeho tlapa přes čumák.", protože on nic takového neudělal. Každý hráč hraje za svého vlka a ostatní ovládat nemůže, minapulace jsou zakázány, pokud vám je hráč druhé postavy nepovolí.

 

9. Hrajte tak, jako byste byli skuteční vlci, ve skutečném lese. Tedy ano, můžete mít křídla a létat, používat element a schopnost, ale nemůže se stát nic takového, jako třeba "Jeden vlk mi prostřelil Achillovu šlachu, ale nic, to vydržím a rozeběhnu se lesem." Zapomeňte na to. Zkrátka, když vás někdo zraní, tak vás zraní. S tímto se pojí také to, že vám asi srny nepadají samy k nohám, pokud chcete jídlo, musíte si ho ulovit a boj patřičně popsat. Pokud se chcete dostat z místa na místo, musíte popsat cestu, nebo tvoření portálu. Stromy rostou nahoru a tráva nebývá modrá.
 

10. S předchozím bodem se pojí také toto - uvědomte si, že vlk, tak jako každý jiný tvor, má přirozený pud sebezáchovy. Tedy, přirozeně si asi nebude moc dovolovat na Alfu, pokud je Sigma, jelikož ví, že by ho Alfa mohl zabít. Přirozeně si neřekne "Jé, skála, skočím a uvidíme, co to udělá!" Nejste sebevrazi, jste vlci.

 

11. Kupodivu je hrách povoleno násilí a sprostá slova (v HRÁCH, ne v normálních diskuzích na chatu!), morbidní scény a scény obsahující nahotu, sex, narážky na něj, nebo něco, co se mu blíží. Všechno však v rámci slušných mezí a v rámci zákonů ČR, prosím vás.

 

13. Na závěr snad už jen připomenu pravidlo čtvrté zdi - nepleťte realitu a hru dohromady. Pokud hrajete se svým kamarádem, je to sice moc hezké, ale neznamená to, že váš vlk může jeho vlkovi pochvalovat, jak ochotně mu dává opsat úkoly z matematiky. Také pamatujte, že jakožto vlk nemáte možnost si přečíst profily ostatních hráčů, nevíte tedy hned při prvním zahlédnutí cizího vlka, jestli je to vyhnanec, smečkoun nebo tulák. Zkrátka mějte vždy na paměti čtvrtou zeď oddělující skutečný svět a náš Xikurat.

 

Tolik k pravidlům.
Naučte se je, dodržujte, uznávejte.

Pokud si nebudete vědět rady, nezoufejte a obraťte se na vlky, co už jsou tu delší dobu, popřípadě na vlky s nějakou funkcí, rádi vám pomohou.

 

Všichni členové jsou povinni pravidla znát a dodržovat. Za jejich opakované porušení můžete být potrestáni.

 

CHAT

- Zde se můžete na hry domlouvat (či je dokonce hrát, pokud chcete) nebo si jen povídat s ostatními hráči.
 

HERNÍ FÓRUM

- Zde se už jen hrají hry a pořádají se celosmečkové akce.
 
 
- přehled počtu příspěvků jednotlivých členů na fóru

 

Prostředí her:

Roční období:
Jaro (30.9. - 28.10.)

 

Ráno - 7:00 - 12:00 
Dopoledne a odpoledne -
12:00 - 20:00
Večer a noc - 20:00 - 0:00

 

Předpověď počasí:

  Zima se odebrala k dlouhému spánku a přišlo jaro. Sníh už pomalu roztál, zbyly z něho jen kaluže vody. S táním sněhu nastal menší problém, a to takový, že se jezera přeplnila vodou a okolí jezer je lehce pod vodou, ovšem voda není nijak velká, nedosahuje ani po kotníky. Jak slunce nabývá na své síle, tak se voda po ránech vypařuje a území je zahaleno do závoje mlhy, která se s blížím se polednem vytratí. Celé jaro by mělo býti slunečno, občas se přižene nějaký ten mráček, který ale jemný vítr rychle odnese jinam, takže obloha zůstane opět jasně modrá. Sluneční paprsky zasáhnou i Území Vyhnanců, což se některým jedincům nemusí zrovna dvakrát líbit. Půda už není tak zmrzlá a na některých místech můžete spatřit klíčit první květiny všech druhů. Ne moc chladné ani horké počasí je ideální pro lov, zvláště teď se zvířata vydávají na průzkum přírody a pro vlky je velká šance nějakého úlovku pro více než dva vlky.

Barevné fórum