Konkurz na Rosničku

Počasie :D

Viem že sa to občas podobá na odpoveď s fyziky alebo biológie :D

JAR:
Sneh síce pomaly, ale isto začína miznúť z lúk aj lesov. Skoro všetká voda vzniknutá roztápaním snehu už vsiakla do pôdy. Na miestach kde je len tenká vrstva snehu alebo tam už vôbec nie je, môže byť mokrá kaluž plná blata Takéto útvary sú po celom území svorky, ale najviac na nízko položených miestach. Preto by ste mali byť opatrný pri prechádzkach po krajine. Najlepšie by bolo aby ste zaliezli do úkrytov, keďže v druhej polovici dňa by sa mala celým Xikuratom prehnať síce len slabšia prehánka, ale kvapky vody dopadajúce na sneh, urýchlia jeho miznutie taktiež bude viac bahna, a hladina v jazerách a riekach stúpne ešte o niečo viac. Okolo 3 hodiny by malo prestať pršať. Tráva zhnednutá časom a namoknutá dnešným dažďom, začína vyháňať nové zelené steblá bohaté na chlorofyl. Dnešný večer bude pokojný, akurát že bude pofukovať mierny vetrík.

No, a dôvod je jednoduchý som tvor zvedavý a rada skúšam nové veci. Toto je pre mňa výzva, a prečo by som sa s ňou nemohla trošku popasovať? Aj keby to nevyšlo, skúsila som to a môžem byť spokojná :D

Přidat nový příspěvek